HOTEL & SPA ZONED **** КОПАОНИК

HOTEL & SPA ZONED **** КОПАОНИК

 

ApartHotel & Spa Zoned 4* е модерен објект изграден во планински стил кој се наоѓа во викенд населбата на само 3,5 km од центарот на Копаоник, на регионалниот пат Копаоник – Рашка. Објектот е изграден од најквалитетни материјали и со својата архитектура и содржини целосно прилагоден за туристичка намена. Нуди 96 сместувачки единици,  бесплатен бежичен интернет, релаксација во Wellness и Spa центарот (џакузи, парна бања, тепидариум, сауна, фитнес соба), хотелски бар, ресторан, пицерија, обезбеден паркинг, игротека, просторија со друштвени игри. Од сезона 2021/22 во понуда е уште еден објект Зонед 2 со уште 84 сместувачки единици како и внатрешен базен. Двата објекти се поврзани со топла врска.  Хотелот се наоѓа на 1,5 км од најблиската патека – Сончева долина.

 

HOTEL & SPA ZONED 4* студио

(1/2+1)

od 28m2

LUX студио

(1/2+1)

od 28m2

апартман

(1/2+2, 1/2+3)

40m2

SUPERIOR апартман

(1/2+2, 1/2+3)

50m2

  Нед-чет. Пет.-Саб. Нед-чет. Пет.-Саб. Нед-чет. Пет.-Саб. Нед-чет. Пет.-Саб.
01.12-10.12 HB 45 49 52 56 54 59 62 67
10.12-22.12 HB 48 53 55 61 57 63 66 73
22.12-29.12  +2 HB 73 79 84 91 87 95 100 109
29.12-02.01  НГ HB 104 119 135 149
02.01-21.01 + 2 HB 73 79 84 91 87 95 100 109
21.01-28.01 HB 70 77 80 88 84 92 96 106
28.01-04.02 HB 73 79 84 91 87 95 100 109
04.02-11.02 HB 73 79 84 91 87 95 100 109
11.02-18.02 HB 84 91 96 105 101 109 116 125
18.02-03.03 HB 63 68 72 78 75 81 87 93
03.03-10.03 HB 58 63 67 72 69 75 80 87
10.03-07.04 * ВВ* 48 53 55 61 57 63 66 73
Во цената е вклучено:

·         Ноќевање на база појадок и вечера / ноќевање со појадок

·         Користење на услугите на спа центарот(потребно е претходна резервација): џакузи, парна бања, сауна, топли лежалки, фитнес сала

·         Ски остава,  детско катче, интернет, паркинг

Во цената не е вклучено:

·         Туристичка такса – 1,5 евро од ден по лице, 0,60 од ден за деца од 7до 15 год., деца до 6.99 год не плаќаат

Напомени:

·         Деца до 12 години го користат спа центарот само во придружба на возрасни од 14-18 часот

·         Гратис            Акцијата се однесува на бесплатен престој на 2 деца до 12 години во дадениот период 

·         Во период на зимскиот распуст 2 деца се гратис за престој од мин. 5 ноќи

Политика за деца/ возрасни на дополнително легло:

·         Деца  0-4 бесплатно

·         Деца  4-12  попуст  60%

·         Второ и трето дете 4-15 попуст  70%

·         Трет возрасен попуст 30%

·         Четврти и петти возрасен попуст 70%

·         Еднокреветна соба 1/1 се доплаќа +30% од сумата

Цените се изразени во евра по лице од ден  

 

 

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 евро = 62,00 ден

Важат општите услови за патување на Т.А. Феријал Кашиков 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди