Хотел STARA PLANINA **** – Стара Планина

СТАРА ПЛАНИНА

    Хотел STARA PLANINA ****

 Хотел Стара Планина, сместен во недопрена природа на надморска височина од 1.470 метри, е идеално место за одмор. Во срцето на истоимениот скијачки центар, на само 20 метри од скијачките патеки, веднаш до првата и единствена гондола во Србија, нуди уникатно искуство на активен одмор и целосна релаксација. Хотел Стара планина има модерен дизајн и располага со 146 удобни сместувачки единици (109 соби и 37 апартмани). Препуштете се на Wellness & Spa центарот, или во некој од рестораните, со квалитетна храна и широк избор на вина од регионот. Хотел Стара Планина е идеална дестинација за семеен одмор со акцент на целодневната грижа за децата во игротеката и тинејџерскиот клуб.

 

STARA PLANINA **** 01.12-22.12.23

04.03-31.03.24

23.12-29.12.23

20.01.-09.02.24

17.02-03.03.24

06.01-19.01.24

10.02-16.02.24

 

30.12.23-05.01.24

Двокреветна соба* 1/2 108 11 121 145
Двокреветна соба+софа* 2/3 116 119 136 152
Супериор соба + софа* 2/3 129 134 152 168
Јуниор апартман по соба** 1/3 361 384 431 481
Фамилијарен апартман по соба** 1/4 421 438 497 578
Deluxe апартман по соба** 1/2 590 590 590 590
Доплата за еднокреветна 40
*Цените се по лице од ден

**Цените се по соба од ден

Цената вклучува:

·       Ноќевања  со појадок и вечера

·       wellness & spa centar (внатрешен базен, финска сауна, турско купатило, џакузи и хидромасажни тушови и фитнес центар.

·       Игротека за деца

·       Користење на ски остава

·       Опрема за бебе (креветче, постелнина, греач за вода, бејби фо, корито, адаптер за wc шојља, подлога за пресоблекување (по барање)

·       Школа по пливање за деца од 4 до 9,99 год , секојдневно во утринските часови

·       паркинг   (со резервација)

·       wi -fi интернет

Во цената не е  вклучено:

·         доплата за ручек 25евра по лице од ден

·         туристичка такса 0,60 евро за деца од 7 до 15 год , за возрасни 1 евро

·         осигурување плаќаат сите гости по 0,20 евра од ден

Напомени

·         Деца до 2,99 год се сместуваат бесплатно (без дополнителен  кревет)

·         Деца од 3-5,99,99 год плаќаат 30% од цената за возрасен

·         Деца од 6-14,99,99 год плаќаат 50% од цената за возрасен

·         Деца над 15 год или трет возрасен плаќаат 90% од цената за возрасен

·         Еден возрасен и дете во двокреветна соба плаќаат по редовна цена

·         Деца до 3 год со еден возрасен во двокреветна соба – возрасниот плаќа како за еднокреветна соба , детето е бесплатно

·         Дозволено е домашно милениче до 10кг и сместување на домашно милениче може да се направи само во Супериор соба и Јуниор апартман. Цената е 13 еур од ден од милениче

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди