Хотел TORNIK GRAND & SKY 5* – Златибор

Хотел TORNIK GRAND & SKY 5* – Златибор

 

Гранд хотелот Торник, е единствениот хотел со 5* на Златибор. Тој е вистинскиот избор за оние кои сакаат даискусат оваа дестинација на еден сосема нов начин. На надморска височина од 1.010 м, каде се среќаваат планински и морски струи, зачекорете во хотел што е подготвен да ги оствари вашите соништа. Еклузивен Спа и Wellness центри распространети на 2.250 м2, најсовремено опремен конгресен комплекс, атрактивна тераса од 1.500 м2 со прекрасен панорамски поглед на врвовите на Торник, се само дел од понудата на овој грандиозен комплекс.Богата понуда за гости со различни вкусови и возрасти, услуги на највисоко ниво и ентериери како оние во најлуксузните хотели низ светот, ќе го направат вашиот одмор совршен.

 

Хотел TORNIK  ***** 03.01.-21.01.24 21.01.-15.02.24 15.02.-18.02.24 18.02 па натаму
Двокреветна соба 200 170 200 170
Junior апартман 250 210 250 210
Classic апартман 270 230 270 230
Superior апартман 320 270 320 270
LUX апартман 430 360 430 360
Во цената е вклучено:

·         Ноќевање на база појадок и вечера

·         Користење на  Wellness центар (затворен базен, тепидариум, солена соба, финска сауна)

·         Wi-Fi

Во цената не е вклучено:

·         Туристичка такса – 1,5 евро од ден по лице  , деца до 6.99 год не плаќаат, деца од 7 до 15 год плаќаат 0,50 евра

·         паркинг

Напомени:

·       Доплата за трето лице
77 евра од ден на база ноќевање со појадок и 50 евра од ден на база полупансион.

·       Деца до 7 год. се сместуваат бесплатно со двајца возрасни

·       Деца од 7 до 12 год. сместени со двајца возрасни плаќаат 25 евра од ден на база ноќевање со појадок и 29 евра од ден на база полупансион.

Цените се дадени по соба од ден

 

 

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 евро = 62,00 ден

 Важат општите услови за патување на Т.А. Феријал Кашиков  и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди