Хотел YASTREBETS 4* – Боровец

Хотел YASTREBETS 4* – БОРОВЕЦ

Сместен покрај една од пистите на најстариот планински ресорт во Бугарија и Балканот (пистата Јастребец 3), хотелот е единствен со својата ski-in & ski-out локација, што го прави идеално место за зимски одмор. Хотелот нуди одлични услови за зимски спортови, сопствен ски лифт, кој е бесплатен за гостите во хотелот, богата ски гардероба со нова опрема, сноуборд и ски инструктори за деца и возрасни. Сончевата тераса спроти патеката е едно од најпопуларните места во ресортот за ручек и релаксација со топол пијалок во рака.

YASTREBETS 4* BOROVETS
Period Valid SGL ROOM  DBL ROOM Junior Suite

(2 pax)

Large Suite

(2pax)

Finish Chalet

(2 pax)

Forest view Front

view

Forest view Front 

view

High season

26.01.-03.03.2024

( мин. 3 ноќевања)

All days 214 224 234 244 323 363 333
Medium season 

03.01-25.01.2024

Thu -Sun 164 174 184 193 283 318 293
Fri – Sat 214 224 234 245 323 363 333
Low season

04.03.-30.03.2024

Thu -Sun 152 162 172 182 258 298 258
Fri – Sat 182 192 202 212 293 333 293
Christmas period

23.12-25.12.2023

( мин. 4 ноќевања)

All days 242 252 242 252 Sold out Sold out Sold Out
New Year period

26.12-02.01.2024

( мин. 7 ноќевања)

All days 302 313 302 313 Sold out Sold out Sold Out
Maximum occupancy Single Room ( 1 adl+1chd 0-3.99 yrs )

Double Room ( 3 adl)

Junior Suite ( 3adl or 2 adl+2chd 4-11.99 yrs)

Large Suite ( 3adl +1chd 4-11.99 yrs)

Finish Chaley ( 4 adl +1 chd 4-11.99 yrs)

Во цената е вклучено:   

  • ноќевање со појадок
  • користење на користење на затворен базен, фитнес, хербална бања, парна бања, финска сауна, лакониум,
  • ледена фонтана, интернет, паркинг
  • детско катче
  • фитнес
  • интернет
  • паркинг
  • туристичка такса

НАПОМЕНИ:

·         Доплата за вечера за лице на ден 30 ЕУР/ Деца од 4 11.99 години 15 ЕУР

·         Дете од 4 до 11.99 год. на дополнително легло        26 ЕУР

·         Возрасен на дополнително легло  47 ЕУР

·         Задолжителна доплата за Новогодишна Вечера 210 ЕУР за возрасни . Деца до 4 до 11.99 год. 105 ЕУР.

·         Задолжитена доплата за Божиќна Вечера 66 ЕУР за возрасни . Деца од 4 до 11.99 год. 33 ЕУР

Цените се изразени во евра по соба од ден

 

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди