Хотел Zlatibor Mountain Resort and &SPA *****

Хотел Zlatibor Mountain Resort and &SPA *****

ЦЕНИТЕ СЕ ОД ИНФОРМАТИВЕН КАРАКТЕР, ПОРАДИ СЕКОЈДНЕВНИ ПРОМЕНИ ОБРАТЕТЕ СЕ ВО АГЕНЦИЈАТА

 

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Хотелот е Лоциран во Златибор, на 2 км од Палисад, Hotel Zlatibor Mountain Resort & SPA нуди сместување со ресторан, сопствен паркинг, бар и градина. Овој хотел со 5 ѕвезди нуди услуга во соба, детски клуб и бесплатен WiFi. Хотелот располага со затворен базен, спа центар, персонал за забава и 24-часовна услуга пред бирото. Хотелот ќе им обезбеди на гостите климатизирани соби со работна маса, котел, фрижидер, сеф, ТВ и приватна бања со туш. Во Hotel Zlatibor Mountain Resort & SPA секоја соба е опремена со постелнина и крпи. Гостите можат да уживаат на доручек со шведска маса. Hotel Zlatibor Mountain Resort & SPA нуди сместување со 5 ѕвездички со сауна и тераса.
Поточи е на 2,9 км од хотелот, додека Очка Гора е 3,2 км. Најблискиот аеродром е Морава, на 106 км од хотел Златибор планинско одморалиште и СПА, а имотот нуди платен шатл-служба до аеродромот.

Услови

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
– Полупансион (појадок и вечера)
– Неограничено користење на луксузен Maгнезиум Spa&Wellness центар на преко 4.000m²: 3 внатрешни базена, 2 џакузи, 1 walking cc 20 лица х 1,25m, финска сауна, парна бања, био сауна, солена соба, ледена соба, шок туш….
– Неограничено користење на фитнес центар со мулти функционални сали..
– Wi-Fi
– Детско катче
– Baby Cot (задолжителна предходна резервација)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,51€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС; (се наплаќа во агенција)
– Подземна гаража 10€ по кола на ден

Услови за деца:
– 2 деца до 11,99 години во придружва на 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
– Во Standart Room може да се сместат 2 возрасни лица + 1 дете до 7 години (дели легло со родители)
– Во Superior Room може да се сместат 2 возрасни лица / 3 возрасни лица / 2 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години / 2 возрасни лица + 2 деца (1 дете до 11,99 години) (2-ро дете до 6,99 години) / 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години)
– Во Family Room може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете (11,99 години) / 4 возрасни лица
– Во Јunior Suite може да се сместат само 2 возрасни лица!
– Во Family Suite може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни + 1 дете 11,99 години / 4 возрасни лица

Напомена:

– Single Room може да се користи Standart / Superior Room од цената се намалува 15€ на ден;
– 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло 49€ по лице на ден важи за Superior Room, Family Room, Family Suite;
– 2 деца до 11,99 години ГРАТИС;

Доплати на лице место (не се задолжителни):
– Куглана,Биљард, ВИП СПА центар…

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди