Хотел РАДИКА 5* – Маврово

Хoтел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк “Маврово”, Западна Македонија, на одлична издигната позиција над Мавровското Езеро, која е опкружена со автентична шума. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје.

Хотелот е целосно реновиран во 2008 година и претставува изненадување за сите кои за прв пат го посетуваат. Одличната локација и опкружување (1400м надморска висина), просторните соби, стилскиот дизајн како и големиот СПА центар, ќе придонесат Вашиот престој во Хотел Радика да биде незаборавен.

 

ХОТЕЛ РАДИКА 5* 01.01-01.04.2022 / *освен во периодот 28.12-24.01.2022*
Престој за едно лице Престој за две лица
Ноќевање со појадок /BB Ноќевање со појадок /BB
Двокреветна стандардна соба 69 49
Студио Junior 79 59
Апартман / Дуплекс апп 89 69
Претседателски апп 219 129
Цените се дадени по лице од ден
Во цената е вклучено:

 • ноќевања на база на појадок
 • спа и фитнес центар
 • спортски терени
 • надворешна и внатрешна игротека за деца
 • туристичка такса
 • паркинг
 • интернет

 

НАПОМЕНИ:

 • Деца до 3,99 год се сместува бесплатно
 • Деца до 4 до 11,99 год сместени на плаќаат  20 евра од ноќ
 • Трето лице во двокреветна соба  35 евра од ноќ
 • Доплата за ручек 15 евра  по лице
 • Доплата за вечера 15 евра  по лице

 

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 евро = 62,00 ден

Важат општите услови за патување на СКТМ и Т.А. Феријал Кашиков – Штип

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди