МАЛДИВИ од 1.325 €

МАЛДИВИ 

10 дена / 7  ноќи  / авион

 

Малдиви е име за република во истоимениот архипелаг во Индискиот Океан, која се состои од преку 2.000 мали и ниски корални острови (атоли), 840 километри југозападно од островот Шри Ланка. Мирните острови од чист бел песок и тиркизно сини лагуни се идеално место за одмор за љубителите на уникатна природа, флора и фауна.

Потребен е PCR тест не постар од 72 часа, без оглед на вакцинацијата

 

Поаѓање:   25.05., 13.06., 16.07., 22.08.2022

Враќање:  03.06., 22.06., 25.07., 31.08.2022

 

 1. ден Белград- Доха

Пристигнување на аеродром два часа пред летот QR 232 за Доха во 16:20 часот. Слетување во 22:15 часот по локално време.

 

2.ден Доха – Малдиви

Продолжување на летот QR 672 во 01:45 часот за Малдиви. Слетување на аеродромот Мале во 08:35 часот по локално време. Трансфер до хотел. Сместување. Слободно време. Преку ноќ.

 

3 – 8 .ден  Малдиви

Престој во избраниот хотел врз основа на наведената услуга. Можност за организирање факултативни излети.

 

 1. ден Малдиви- Доха

Појадок. Слободно време до трансфер до аеродром на летот QR 675 до Доха во 21:20 часот Слетување во 23:45 по локално време.

 

 1. ден Доха – Белград

Продолжување за Белград со лет QR 231 во 08:35 часот. Слетување на аеродромот Никола Тесла во 12:50 часот.

 

 

Цени по аранжман

По лице во 1/2 соба

Мај Јун Јул Август
The Barefoot Eco Hotel ****

– ноќевање со појадок

– полупансион


1.179 €
1.345 €

/

1.329 €
1.475 €

1.325 €
1.465 €
Bandos Island Resort & Spa ****

– полупансион

– пун пансион


1.325 €
1.545 €

1.325 €
1.545 €

1.495 €
1.699 €

1.489 €
1.695 €
Kandima Maldives ****

– ноќевање со појдок
– полупансион


1.835 €
2.259 €

1.829 €
2.255 €
 

1.965 €
2.409 €

 

1.959 €
2.405 €

Kuredu Island Resort ****
– полн пансион
 

1.559 €

 

1.515 €

 

1.719 €

 

1.715 €

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Авионски превоз Белград-Дубаи- Малдиви-Дубаи- Белград
 • Аеродромски такси
 • Трансфер аеродром-хотел-аеродром
 • 7 ноќевања
 • Организација и реализација на програмата

Во цената не е вклучено:

 • Здравствено патничко осигурување
 • Факултативни излети
 • Индивидуални трошоци и други неспоменати услуги

 

Напомени:

Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста на хотелот. Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелот.

 

 

Цените се изразени во евра. Плаќањето е исклучиво во денари во денарска противредност 1€=62 ден.

        Важат општите услови за патување на Т.А. Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје