🐣🐰 МАЛДИВИ

МАЛДИВИ

9 дена / 7  ноќи  / авион

 

Малдиви е име за република во истоимениот архипелаг во Индискиот Океан, која се состои од преку 2.000 мали и ниски корални острови (атоли), 840 километри југозападно од островот Шри Ланка. Мирните острови од чист бел песок и тиркизно сини лагуни се идеално место за одмор за љубителите на уникатна природа, флора и фауна.

Потребен е PCR тест не постар од 72 часа, без оглед на вакцинацијата

 

Поаѓање:   21.04.2022

Враќање:  29.04.2022 

 

  1. ден Белград- Дубаи

Пристигнување на аеродром два часа пред летот   FZ 1746 за Дубаи во 14:00 часот. Слетување во 21:10 часот по локално време.

 

2.ден Дубаи – Малдиви

Продолжување на летот FZ 1207 во 02:00 часот за Малдиви. Слетување на аеродромот Male во 07:20 часот по локално време. Трансфер до хотел. Сместување. Слободно време. Ноќевање.

 

3 – 8 .ден  Малдиви

Сместување во избраниот хотел врз основа на наведената услуга. Можност за организирање изборни екскурзии.

 

  1. ден Малдиви- ДубаиБелград

Појадок. Слободно време до трансфер до аеродром на летот FZ 1208 за Дубаи во 09:55 часот. Слетување на аеродромот FZ 1749 во 18: 55  Никола Тесла во 12:10 часот.

 

Цена по лице во 1/2 соба Април
Sun Isaland Resort ****

Полупансион = полн пансион


1.799 €

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Авионски превоз Белград-Дубаи- Малдиви-Дубаи- Белград
  • Аеродромски такси
  • Трансфер аеродром-хотел-аеродром
  • 7 ноќевања
  • Организација и реализација на програмата

Во цената не е вклучено:

  • Здравствено патничко осигурување
  • Факултативни излети
  • Индивидуални трошоци и други неспоменати услуги

 

Напомени:

Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста на хотелот. Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелот.

Цените се изразени во евра. Плаќањето е исклучиво во денари во денарска противредност 1€=62 ден.

        Важат општите услови за патување на Т.А. Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје