Хотел Maya Bay – Калитеа   

Хотел Maya Bay – Калитеа   

Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос. Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма. Неполни 5 минути од песочна плажа. Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море.Дополнителното легло е кауч на пуштање. Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш. Хотелот има надворешен базен кој е бесплатен, рецепција 24 / 7, игротека за деца

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Термин Услуга Цена по лице
Цена по лице за 7 ноќевања
24.05 – 26.05.24 2 RO 89 €
26.05 – 02.06.24 7 RO 129 €
02.06 – 09.06.24 7 RO 149 €
09.06 – 16.06.24 7 RO 179 €
16.06 – 23.06.24 7 RO 219 €
23.06 – 30.06.24 7 RO 229 €
30.06 – 07.07.24 7 RO 279 €
07.07 – 14.07.24 7 RO 289 €
14.07 – 21.07.24 7 RO 309 €
21.07 – 28.07.24 7 RO 309 €
28.07 – 04.08.24 7 RO 309 €
04.08 – 11.08.24 7 RO 309 €
11.08 – 18.08.24 7 RO 309 €
18.08 – 25.08.24 7 RO 309 €
25.08 – 01.09.24 7 RO 309 €
01.09 – 08.09.24 7 RO 219 €
08.09 – 15.09.24 7 RO 199 €
15.09 – 20.09.24 5 RO 169 €

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд.

Цената е дадена по лице и вклучува:

 • 7 ноќевања
 • Користење на клима уред
 • Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
 • 2-ро дете од 0-11,99 години – доплата од 9€ на ноќ;
 • Трет возрасен сместен на дополнително  легло 13€ на ноќ

 

Превоз Македонија – Грција – Македонија

 • Скопје / Велес / Неготино / Гр. премин Богородица – 45 € за возрасни и 35 € за деца до 11,99 г.
 • Струмица, Штип – 60 € за возрасни и 50 € за деца до 11,99 г.
 • Битола / Прилеп – 40 € за возрасни и 30 € за деца до 11,99

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција за време и место на поаѓање
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Напомена за резервации со попусти:

 • Бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • Резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • Доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
 • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

Начин на резервирање и правила за отказ:

 • Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ.
  • Доколку резервацијата се прави 14 или помалку денови пред датумот на започнување потребно е 100% уплата на вкупниот износ.

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди