Вила “Afrodita” – Скала Потамиа (Golden Beach)

ВИЛА АФРОДИТА 2 ТАСОС

Afrodite Studios II е новоизградено сместување кое се наоѓа на само неколку минути од плажата. Вилата е модерно дизајнирана, опремена со нов мебел и имаат се што ви треба за пријатниот одмор. Ова сместување се наоѓа во Скала Потамија, оддалечено околу 270 метри од плажа и 1 км од центарот. Најблискиот пазар е оддалечен околу 400 метри. Сместувањето е изградено во 2018 година. Располагаат со ТВ, клима, опремена кујна, купатило и балкон. На гостите им е достапен и интернет пристап. Чистењето се врши секој ден освен сабота, додека замена на постелнина и крпи се врши на секои три дена. Сместувањето нема приватен паркинг, но веднаш до зградата и на блиските улици можете да најдете доволно простор каде што можете да го оставите вашето возило.

Доколку барате ново сместување, сместено блиску до плажа и во мирна област, тогаш Afrodite II може да биде одличен избор за вас.

 

 

Studios Afrodite II Цена по соба
http://studios-afrodite-ii.hotels-thassos.com/en/
350m од Голден Бич
Термин Услуга Клима уред Wi-Fi Интернет Studio 1/ 2 Studio 1/ 3
31.05 – 07.06.24 7 ноќевања Доплата

7 еур на ден

БЕСПЛАТНО 189 € 199 €
07.06 – 14.06.24 7 ноќевања 239 € 249 €
14.06 – 21.06.24 7 ноќевања 339 € 349 €
21.06 – 28.06.24 7 ноќевања 379 € 399 €
28.06 – 05.07.24 7 ноќевања 459 € 479 €
05.07 – 12.07.24 7 ноќевања 499 € 519 €
12.07 – 19.07.24 7 ноќевања 579 € 599 €
19.07 – 26.07.24 7 ноќевања 599 € 619 €
26.07 – 02.08.24 7 ноќевања 599 € 619 €
02.08 – 09.08.24 7 ноќевања 599 € 619 €
09.08 – 16.08.24 7 ноќевања 599 € 619 €
16.08 – 23.08.24 7 ноќевања 599 € 619 €
23.08 – 30.08.24 7 ноќевања 599 € 619 €
30.08 – 06.09.24 7 ноќевања 419 € 429 €
06.09 – 13.09.24 7 ноќевања 359 € 369 €
13.09 – 20.09.24 7 ноќевања 259 € 269 €
20.09 – 27.09.24 7 ноќевања 219 € 229 €

 

Цената вклучува:           

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на Wi-Fi
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале
 • Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

 

Цената не вклучува: 

 • Туристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

 

Напомена:

* Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

* Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

* Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

* Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.

* За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

 

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија – Тасос – Македонија :

 • Скопје 60€       • Штип 70€
 • Велес 60 €       • Радовиш 70€
 • Неготино 60€ • Струмица 70€
 • Граничен премин 60€

 

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

* Задолжителна доплата за траект 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,99 години

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди