Вила “CENTAR” Калитеа

Вила Центар-Калитеа 2024

Вила Центар се наоѓа во центарот на Калитеа, на самото шеталиште.Добрата локација на објектот овозможува брза достапност на гостите до плажа (200 метри) и до голем број супермаркети, продавници и ресторани. Препорачлива е за сместување гости кои уживаат во ноќните забави и живите прошетки во местото. Студијата се комплетно опремени со мини кујна, телевизор, клима уред, тераса и купатило.Вилата поседува и бесплатен безжичен интернет, додека користењето на клима уредот се плаќа на лице место.Калитеа важи за место со прекрасна природна идила со зеленило и плажи со бел песок и кристално бистра вода.

Наем на студио/апартман

Цени за цела соба за 7 ноќевања без превоз

       Tермин 26.05. 02.06. 09.06 16.06 23.06 30.06 07.07 14.07 21.07.
Студио  1/2 199еур 209еур 229 еур 249еур 279 еур 329 еур 339 еур 349 еур 379еур
Студио 1/3 209еур 239еур 239 еур 259 еур 289 еур 339еур 349 еур 359 еур 389еур
 Дуплекс  1/5 ( 4+1) 349еур 359 еур 369 еур 379 еур 399 еур 419 еур 559 еур 589 еур 629еур

 

Термин 28.07 04.08 11.08 18.08 25.08 01.09 08.09         15.09 22.09
Студио 1/2 389 еур 389 еур 379 еур 349 еур 339 еур 329 еур 279 еур  229 еур 209еур
Студио 1/3 399 еур 399 еур 389 еур 359 еур 349 еур 339 еур 289 еур  239 еур 219 еур
Дуплекс 1/5 (4+1) 665 еур 665 еур 629 еур 589 еур 559 еур 519 еур 469 еур  419 еур 349 еур

 

Во цената е вклучено:

– наем на студио/апартман за 7 ноќи
– преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

 

Во цената не е вклучено:
– патничко осигурување
– туристичка такса 1,5 € по соба од ден (се плаќа во агенција)

– клима 5 еур од ден(на лице место)

Само превоз (повратно):
– деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
– деца од 2 до 12 години: 30 €
– возрасни: 45 €

Напомени:

  • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
  • Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање.
  • Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
  • Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
  • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
  • уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди