Вила ,,EVA“ – НЕА ФЛОГИТА

Вила ,,EVA“ – НЕА ФЛОГИТА

 

 Вила ,,Eva” (поранешна вила ,,Corfu”) е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu” , на  50 метри од плажа. Располага со четири-креветни и пет-креветни апартмани, и четири-креветни студија, со комплетно опремени кујни, WC, тераси.

 

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНИ/СТУДИЈА

Термини Бр. ноќевања 1/4 Студио/Апартман 1/5Апартман
21.05.2022-28.05.2022 7 90 100
28.05.2022-04.06.2022 7 150 170
04.06.2022-11.06.2022 7 230 240
11.06.2022-18.06.2022 7 270 280
18.06.2022-25.06.2022 7 320 330
25.06.2022-02.07.2022 7 340 360
02.07.2022-09.07.2022 7 410 440
09.07.2022-16.07.2022 7 450 480
16.07.2022-23.07.2022 7 450 480
23.07.2022-30.07.2022 7 450 480
30.07.2022-06.08.2022 7 450 480
06.08.2022-13.08.2022 7 450 480
13.08.2022-20.08.2022 7 450 480
20.08.2022-27.08.2022 7 410 420
27.08.2022-03.09.2022 7 320 340
03.09.2022-10.09.2022 7 260 280
10.09.2022-17.09.2022 7 200 230
17.09.2022-24.09.2022 7 140 160

*клима (вклучена во цената),  wi-fi -(вклучена во цената)

*Доплата за туристичка таска 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

 

Услови под кои важи аранжманот

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 

 • За возрасни 2.480 мкд. (40евра)
 • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Туристичката агенција „Феријал Кашиков“ има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • т.а. „Феријал Кашиков“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Феријал Кашиков“ и на самата агенција.

Тимот на „Феријал Кашиков“ ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

Следете не за актуелните патувања

Феријал Кашиков Штип

Феријал Кашиков Скопје