Хотел SUNRISE PARK & SPA Банско

Хотел SUNRISE PARK & SPA Банско

 

Sunrise Park & SPA е комплекс на околу 750 метри од ски-лифтот и околу 950 метри од центарот. Се наоѓа во северозападниот дел на Банско. Хотелот на својте гости им нуди, спа центар со базен, сауна и парна бања, фитнес, ресторан, лоби, ски гардероба. Хотелот располага со неколку видови сместувачки единици и тоа: студија, едноспален апартман и двоспален апартман.

 

СМЕСТУВАЊЕ

28.12-02.01.2024 03.01.-28.02.2024 23.12.-27.12.2023

01.03-10.03.2024

16.12.-22.12.2023
BB HB HB HB
Студио 68 47 45 41
Едноспален апартман 70 49 47 44
Двоспален апартман 68 47 45 41
Мазонета 68 47 45 41
Во цената е вклучено:   

 • ноќевање  со појадок и вечера
 • користење на базен,сауна,парна бања, фитнес.
 • Wi-fi
 • Транспорт до Ски Лифтот
 • туристичка такса

НАПОМЕНИ:

 • Деца до 5.99 год се сместуваат бесплатно
 • Прво дете  од 6-11.99 год сместено на дополнително легло плаќа  50% од сумата за возрасен
 • Второ дете од 3-11.99 год   сместено на дополнително легло е бесплатно
 • Деца од 6-11.99 год сместено на редовно легло плаќа  70% од сумата за возрасен
 • Возрасен /Дете над 12 год  сместено на дополнително легло плаќа  80% од сумата за возрасен
 • Доплата за еднокреветна соба е 80% од сумата за возрасен
 • Деца од 0-5,99 за свечена вечера доколку користат столче доплаќаат 20 евра.
 • НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА 85 Евра возрасен / 40 Евра дете од 6-11.99(задолжителна)

Цените се изразени во евра по лице од ноќ

 

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди