Хотел ZARA – RESORT & SPA 4* – Банско

COMPLEX ZARA – RESORT & SPA 4* – Банско

Hotel Zara & Spa 4* е ново изграден хотел 2014год, лоциран на само 600метри од гондолата и 500метри од центарот на Банско. Хотелот нуди бесплатен интернет, секоја соба има сопствен балкон, LCD TV, кабелска телевизија, фрижидер, сеф, тоалет, телефон. Некои од собите имаат и поглед на планина. Гостите можат да се релаксираат во ресторанот или лоби барот. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа Кефрур маркет и трговски центар. Хотелот исто така нуди и фризерски салон, соба за видео игри, како и можност за изнајмување на ски опрема.

29.04.-07.05.2024
ПАКЕТ База Двокреветна  Standard  соба Двокреветна  Lux  соба Едноспален апартман
 

 

3 НОЌИ

BB 147 153 161
HB 163 168 176
ALL 187 193 201
 

4 НОЌИ

BB 193 198 206
HB 213 220 228
ALL 241 245 254
 

5 НОЌИ

BB 232 238 246
HB 259 264 273
ALL 284 288 297
Во цената е вклучено:

·      Ноќевање на база на ноќевање со појадок /полу пансион/ all inclusive

·      Користење на базен, фитнес, сауна, парна бања, џакузи

·      Детско катче

·      Wi-Fi

·      Превоз до гондолата

·      Туристичка такса,

·      За гостите кои имаат избрано  полу пансион или all inclusive  следува празнична вечера на 01.05, 05.05 и на 06.05

НАПОМЕНИ:

·  Деца до 3.99 години се сместуваат бесплатно, плаќаат само тутистичка такса од 1евро по ден

·  Едно дете од 4-11.99 години со двајца возрасни сместенo на дополнително легло плаќаа 80% од сумата на возрасен

·  Деца над 12 год или возрасен на дополнително легло плаќа полно

·  Дете од 6-11,99 години на редовно легло со еден возрасен  плаќа 70 % од цената

·  Доплата за еднокреветна соба се плаќа цела сума

Цените се изразени во евра по пакед од лице 

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари.Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди