Хотел KOPAONIK – Луковска Бања

Хотел KOPAONIK
Хотелот Копаоник располага со 63 соби и 4 апартмани, двокреветни (со 2 класични кревети или со француски кревет), трокреветни (француски кревет и 1 еднинечен кревет), апартмани (спална со француски кревет и дневна соба). Собите се опремени со: ТВ, телефон, Wi-Fi интернет конекција (бесплатно), сопствен тоалет, бањарки и фен за коса.
Хотелски содржини: ресторан, кафе бар, медицински центар за прегледи и терапии (со работно време и во викенди и за празници), 2 тераписко-рекреативни базени со термална вода и подводни млазови со температува 33-35⁰C (1 внатрешен, 1 надворешен), сауна, солена соба, парно купатило, џакузи, топли клупи – тепидариум, тропски тушеви, конференциска сала.

 

Хотел KOPAONIK 3*
  Јуни Јули и Август Септември
Основен БП 52€ 53€ 52€
Дополнителен БП 68€ 68€ 66€

*Основниот БП се однесува за престој од 3 или повеќе дена, а доплнителен БП ден е за престој од 5 или повеќе дена . За престој пократок од 3 дена цените се зголемуваат за 20%

 

Основен БП :

 • Сместување во двокреветни стандардни соби (ТВ, минибар, бањарки, фен),
 • Лекарски прегледи од дежурни лекари;
 • Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешни џакузи базени, надворешни базени, „вирли“ во Горња Бања – места на природна изворска термална вода), терапија со хидрокинеза (групни вежби во базен со лековита вода);
 • Секојдневна употреба на Велнес центарот: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум;
 • Секојдневно користење на спортски терени (асфалтен терен за мали спортови: кошарка, ракомет, одбојка);
 • Програма за анимација со рекреативен терапевт: групни вежби во теретана и на отворено, прошетки низ областа;
 • Оброци на база полн пансион појадок – избор од 10 јадења, ручек и вечера (3 оброци од дневното мени + диета), по препорака на лекар се воведува посебни диета (за дијабетичари, за пациенти со висок крвен притисок, диета без глутен);
 • WiFi интернет;
 • Такса за престој и осигурување.

 

Дополнителен БП:

 • основен БП + четири терапии дневно
 • Хидромасажа во лековита вода (бисерна бања);
 • Примена на лековита кал (до 2 апликации);
 • Електротерапија (дијадинамика, интерферентни струи, TENS, ултразвук, solux ламба, мускули стимулатор, Bioptron ламба);
 • Рачна масажа

 

Доплата и попусти:

 • Доплата за еднокреветна соба: 13 € на ден.
 • Доплата за апартман: 13 € по лице на ден
 • Доплата за апартман ЛУКС 35€ по лице на ден
 • Деца до 5години бесплатен престој
 • Од 5-10 години: 50% од наведените цени
 • 10 и повеќе години: плаќаат полна сума на престојот.

 

Цените се изразени во евра  по лице од ден

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62 ден

Важат општите услови на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди