Хотел ST. IVAN RILSKI **** – БАНСКО 2024

 Хотел  ST. IVAN RILSKI **** –  БАНСКО

Св. Иван Рилски Хотел, Спа и апартмани се наоѓа во најголемиот ски-центар во Бугарија – Банско, на 262 километри од Скопје. Се наоѓа во близина на планината и само на 10 минути до ски лифт, комплексот се состои од хотелски дел, СПА центар, еден од најголемите затворени базени во градот и 4 луксузни апартмански куќи. Изградена во типичен алпски архитектонски стил, во комбинација со традиционалните елементи, хотелот е вистински рај за барателите на комфорт, спокојство и раскош. Св. Иван Рилски Хотел, Спа и апартмани, исто така, нуди 3 ресторани, вклучувајќи традиционална бугарска таверна, 2 бара и 3 конференциски сали.

 

 

Хотел

 

 ST. IVAN RILSKI ****

 

 

30.11-22.12.2023

 

23.12.-28.12.2023

01.01.-10.01.2024

26.01.-04.03.2024

11.01.-25.01.2024

05.03.-07.04.2024

Мин 2 ноќи викенд Мин. 3 ноќи Мин. 3 ноќи Мин. 2 ноќи
ALL HB ALL HB ALL HB ALL HB
Еднокреветна соба 1+0 172 148 251 225 224 197 203 177
Двокреветна стандартна соба (2+1) /

Едноспален апартман (вила) (2+2)

190 165 280 250 248 220 225
Промо соба без балкон (2+0) /

Студио (вила)  (2+1)

177 152 260 230 231 203 212 183
Едноспален апартман (хотел) ( 2+2)
Делукс двокреветна соба (2+2)
Мазонета (хотел)(2+2)
210 185 313 285 276 248 245 217
Двоспален апартман (4+2)/ цена за 4 гости 400 350 592 535 525 467 471 414
Премиум дизаин двокревета соба (2+0)/

Премиум дизаин студио (2+1)

221 195 310 281 279 250 256 228
 
Возрасен и деца над 12г. на доп.легло во делукс соба/ едноспален апартман (хотел) /мазонет 74 65 110 100 97 86 86 76
Возрасен и деца над 12г. на доп.легло во двокреветна соба/ едноспален апартман (вила) / премиум дизаин студио 67 58 98 88 87 77 79  

6969

Возрасен и деца над 12г. на доп.легло во студио (вила) 67 53 90 81 81 71 74 664
Прво дете од 6-11.99 год на доп. легло 44 34 44 34 44 34 44 34
Второ дете од 6-11.99 год на доп. легло 39 29 39 29 39 29 39 29
Деца до 5.99 год на дополнително легло бесплатно
Во цената е вклучено:

  • Ноќевање на база на избраната услуга  ALL (доручек, ужинка, ручек, ужинка и вечера) или полупансион (доручек и вечера). Вклучени пијалоци во ALL.
  • Бесплатна минерална вода, кафе и чај на рецепција
  • Ски Бокс (ланч пакет за ручек со претходна најава најкасно до 12ч. Претходниот ден) само   во ALL.
  • користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, џакузи, турска бања, ледена соба,  зона за релаксација, фитнес сала 24/7
  • СПА зона за возрасни (над 16г.) 2 сауни, 2 парни бањи, релакс зона со камин.
  • Превоз до Ски гондолата и назад.
  • Анимација за деца
  • Паркинг до 120 места
  • Туристичка такса

Доплати:

·            Еден возрасен со 1 дете до 11,99 во двокреветна стандарт соба плаќа како за еднокреветна соба.

·            Еден возрасен со 2 деца до 11,99 во двокреветна стандарт соба плаќа како за двокреветна соба

Цените се изразени во евра по соба (за две лица) од ден

 

 

15% попуст за целосна уплата до 15.11.2023

 

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди