Хотел INTERHOTEL SANDANSKI****

  БУГАРИЈА  –  С А Н Д А Н С К И

    INTERHOTEL SANDANSKI****

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија. Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност. Големината еднокреветни и двокреветни соби 25м2.
Спецификација на соби: 17 АПП лукс – спална соба, дневна соба со софа на развлекување, 6 Студио – една спална соба и дневна соба со тросед на развлекување. (нема врата измеѓу), 262 Двокреветни соби Лукс со брачен кревет или два разделени кревети.
Собите се опремени со: кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.
Хотелски содржини: Користење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C, надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C, внатрешен базен со со минерална вода со температура на водата 31-33 ° C, сауна, парна бања, фитнес сала, бесплатен безжичен интернет во хотелот, 3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна, кафе скаткарница, лоби бар, бар до базенот, игротека за деца, фризерски салон, паркинг…

 

 

Хотел INTERHOTEL 4****

 

01.03.- 01.12.2023

Недела-четврток Петок-сабота
  Максимум BB HB BB HB
Двокреветна соба 2+1(до15.99) 110 150 135 168
Еднокреветна соба  1 86 106 105 123
Соба  Superior  3+1(до15.99) 132 172 161 200
Студио  Standard 2+1 161 200 193 233
Апартман 3+1 181 219 217 257
Апартман Family 4+1 246 305 296 355
Трет возрасен на дополнително легло 38 58 46 64
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во двокреветна соба 17 28 20 31
Дете од 4-11.99 год на редовно  легло во еднокреветна соба Бесплатно 11 Бесплатно 11
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во студио или апартман бесплатно 11 Бесплатно 11
Дете до 3.99 год се сместува бесплатно
Во цената е вклучено:

  • Пакет ноќевања на база на избраната услуга
  • користење на базен, парна бања, сауна, фитнес,  релакс соба
  • детско катче
  • интернет
  • сеф ан рецепција
  • паркинг
  • туристичка такса

Цените се изразени во евра по соба

 

  

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди

WordPress PopUp Plugin