Хотел Casa Karina 4* Банско Зима 2023/24

Банско   Casa Karina ****

Хотелот Casa Karina 4* е  изграден во 2007 година претставува луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско. Во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард. Хотелот на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата.

 

Хотел

CASA KARINA 4*

 

Макс. лица во соба

01.12.-21.12.2023

10.03-31.03.2024

22.12-26.12.2023

04.01.-09.03.2024

27.12.-03.01.2024
Двокреветна соба 2+2 деца до 11,99 / 1 возрасен 55 61 82
Студио 2+2 1дете до 3,99 57 63 84
Студио Luks   2+2 деца до 11,99 / 1 возрасен 66 72 93
Едноспален апартман 2+2 деца до 11,99 / 1 возрасен 60 67 88
Двоспален апартман    4+2 деца до 11,99 / 1 возрасен 60 67 88
Двоспален апартман ЛУКС  2+2 деца до 11,99 / 1 возрасен 82 89 110
Еднокреветна соба / 75 123 165
 
Возрасен на дополнително легло 46 51 68
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло 33 37 49
Дете од 4-11.99 год на редовно легло 36 39 53
Дете до 3.99 год се сместува бесплатно
Во цената е вклучено:

·         Ноќевања на база ноќевање со појадок и вечера

·         користење на базен, фитнес, парна бања, сауна

·         детско катче

·         интернет

·         туристичка таксa

ДОПЛАТИ:

·         Подземен паркинг – 8 евра за 24 часа

·         Користење на бањарка за време на целиот престој – 2,60 евра од ден

·         Користење на бебешко креветче – 2,60 евра од ден

 

Цените се во евра по лице на ден

10% попуст за целосна уплата до 30.11.2023

 

 

 

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 евро = 62,00 ден

Важат општите услови за патување на Т.А. Феријал Кашиков  и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди