Хотел HOT SPRINGS MEDICAL & SPA 4* – с. Бања / Банско 2024

Хотел HOT SPRINGS MEDICAL & SPA  4* – с. Бања / Банско

Новиот дом на минералните води Хотел Хот Спрингс. Хотелот се наоѓа во с.Бања на 5км од Банско во подножјето на три величествени планини (Рила, Пирин, Родопа) во прекрасниот Разлог Холоу до најголемиот ски-центар на Балканскиот Полуостров – Банско.
Чисти минерални извори познати со векови.
Локалните легенди сè уште ја раскажуваат приказната за римските легионери кои по жестоките битки дошле тука за да ја вратат силата со помош на терапевтската минерална вода. Денес гордо ја продолжуваме вековната традиција.

ПЕРИОД ДЕНОВИ ВО НЕДЕЛАТА DBL COMFORT ROOM

2+1

DBL EXECUTIVE ROOM

2+1

ALPINE STUDIO

2+2

JUNIOR SUITE

2+2

ALPINE APARTMENT

2+3

 

02.01.-06.04.24

Недела – Четврток 182 192 207 217 253
Петок – Сабота 198 212 233 243 278
 

07.04-18.07.24

Недела – Четврток 157 172 198 207 233
Петок – Сабота 182 198 223 233 258
 

19.07-22.09.24

Недела – Четврток 182 192 207 217 253
Петок – Сабота 198 212 233 243 278
 

23.09-23.12.24

Недела – Четврток 157 172 198 207 233
Петок – Сабота 182 198 223 233 258
Во цената е вклучено:   

  • ноќевање  на база полупансион
  • користење на отворен и затворен базен,сауна,парна бања, турска бања, финска сауна, тепидариум, лакониум, солена соба, ледена фонтана
  • туристичка такса

НАПОМЕНИ:

  • Деца до 5.99 год се сместуваат бесплатно
  • Прво дете  од 6-11.99 год сместено на дополнително легло плаќа  30 евра од ден
  • Второ дете од 6-11.99 год   сместено на дополнително легло  плаќа 20 еврo од ден
  • Возрасен /Прво дете над 12 год  сместено на дополнително легло  плаќа 40 евра од ден ,
  • Возрасен /Второ дете над 12 год  сместено на дополнително легло  плаќа плаќа 30 евра од ден

ПОПУСТИ:

·       За резервација на 3 или 4 ноќи добивате 10% попуст

·       За резервација на 5 или повеќе ноќи добивате 15% попуст

Цените се изразени во евра по соба од ден

 

 

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

 

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди