Хотел KATERINO & SPA 4* Разлог

Hotel & Spa Katarino се наоѓа во подножјето на планината Рила, на 8 km од Банско и 2 km од Разлог. Нуди модерен спа центар, тениски терен, теретана, куглана и внатрешен и надворешен базен, меѓусебно поврзани, со минерална вода со темп. до 30ºС.

Содржините на објектот: градина со тераса, лифт, ски остава, изнајмување на ски опрема, банкомат, паркинг, базени, детски базен, релакс соба, парна бања, џакузи, теретана, сауна, ресторан, лоби бар и бар покрај базенот, бежичен интернет, детско игралиште и детски клуб, тениски терен, билијар, пикадо и пинг-понг, куглана. Собите: сателитска ТВ, ел. бокал, комарници, фен, бањарки, телефон, сеф, мини-бар, балкон /нема во сите соби!/.

 

KATARINO SPA HOTEL 4 **** Макс лица во соба 01.12-21.12.23 22-28.12.23 29.12-01.01.24 02.01-06.01.24 07.01-13.04.24
Нед-чет Пет-саб Мин. 3 ноќи Мин. 3 ноќи Нед-чет Пет- саб Нед-чет Пет-саб
 
Двокреветна соба Luks 2+1 156 187 245 318 191 221 173 208
Двокреветна Deluxe  соба со балкон 2+1 187 224 283 366 221 262 208 249
Junior апартман 2+2/ 3+1 215 258 325 421 252 302 239 287
Aпартман  Deluxe 2+2/ 3+1 247 296 373 485 290 347 275 330
Vip  апартман 2+1 296 357 449 580 347 417 330 396
Во цената е  вклучено:

·         ноќевање на база полупансион

·         бесплатно  користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода со температура од 34 степени, џакузи, солена соба, парна бања фитнес, сауна, лакониум, финска сауна, Кива сауна, ароматична бања, тепидариум, леден туш

·         детско катче

·         интернет wi-fi

·         паркинг

Во цената не е вклучено:

·         туристичка такса – 1 еур од ден

НАПОМЕНИ:                                                                                                                                                                                                       

·         Викендите задолжителен престој од минимум 2 ноќи

·         Деца до 5.99 год  со двајца возрасни се сместуваат бесплатно

·         Деца  од 6-13.99 год со двајца возрасни сместени на дополнително легло плаќаат 50% од цената

·         Прво дете од 6-13.99 год со двајца возрасни сместено на дополнително легло  во апартман плаќа 50% од цената , второ дете од 0-13.99 год се сместува бесплатно

·         Еден возрасен и две деца од 6-13.99 год се наплаќа како за двокреветна соба

·         Едно дете од 0-13.99 год сместено на редовно легло заедно со еден возрасен се наплаќа како за еднокреветна соба

·         Возрасен сместен на дополнително легло плаќа 70% од цената

Цените се изразени во евра по соба од ден

 

  

 

Цените се изразени во евра во денарска противредност 1€ = 62 денари. Плаќањето е исклучиво во денари

Важат општите услови за патување на ТА Феријал Кашиков и СКТМ

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди