Хотел Rimska Banja 4****   Бања, Банско Зима 2023/24

Бања, Банско

Хотел RIMSKA BANJA 4*** 

Хотел Rimska Banya се наоѓа на мирна локација, на периферијата на селото Бања. Оддалечен е 5 км од ски центарот Банско. Во текот на зимата организира бесплатен трансфер до ски лифтовите. Спа центарот содржи бесплатна сауна, парна бања, џакузи и 2 базени, од кои едниот може да се открие во текот на летото. Хотелот нуди бесплатен бежичен интернет, ресторан, лоби бар и бар во градината, каде е и детското игралиште и бесплатен паркинг. Сите соби се едноставно наместени и содржат ТВ со кабловски канали, мини-бар и бокал за греење на водата, а поголем број е со балкон.

 

 

Хотел RIMSKA BANJA 4*

 

07.01-29.02.2024

Петок – Сабота Недела – Четврток
Еднокреветна соба со балкон 1+0 67 60
Еднокреветна соба без  балкон  1+0 62 55
Двокреветна соба  со балкон 2+0 113 102
Двокреветна соба без  балкон  2+0 108 97
Студио со балкон 2+2  (цената е за 2 лица) 118 106
Студио без  балкон 2+2 (цената е за 2 лица) 113 102
Едноспален апартман  со балкон 2+2 (цената е за 2 лица) 123 111
Двоспален апартман со балкон  4+2 (цената е за 4 лица) 215 194
3
Трет возрасен на дополнително легло 39 35
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во двокреветна соба, студио или двоспален апп 28 26
Дете од 4-11.99 год на дополнително легло во едноспален апартман 18 16
Во цената е вклучено :

  • ноќевања со појадок и вечера
  • користење на СПА центарот: два базени со минерална вода, џакузи, сауна, јапонска бања, парна бања, турска бања,  ледена соба, фитнес, соба за релаксација
  • Интернет
  • Бебешко креветче и бебешки столчиња во есторанот (ограничени)
  • Превоз до СКИ лифтот и назад
  • откриен паркинг
  • туристичка такса

НАПОМЕНИ:

–          Деца до 3.99 год со двајца возрасни сместени на дополнително легло  се сместуваат бесплатно.

–          Деца до  11.99 год сместени на редовно легло плаќаат 100% од цената

Цените се изразени во евра по соба

Останати Понуди

Побарај понуда

Слични понуди